Türkiye Cumhuriyeti

Essen Başkonsolosluğu

Başkonsolosun Mesajı

Değerli Vatandaşlarımız,

Vatandaşlarımızın 1960’ların başında Almanya’ya gelişlerini müteakip, açılan ilk Başkonsolosluklardan biri olan Essen Başkonsolosluğumuz 45 yılı aşkın süredir vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Bu süre içinde, vatandaşlarımıza verilen hizmet, vatandaşlarımızın artan ihtiyaç ve değişen beklentilerini karşılamaya yönelik olarak zaman içinde çok yönlü artmıştır. Bu bağlamda, Başkonsolosluğumuzun, 6 Haziran 2011 tarihinden bu yana "Am Zehnthof 55, 45307 Essen" adresindeki yeni binasında hizmet vermeye başladığını hatırlatmak isterim.

Bugün Başkonsolosluğumuz konsolosluk işlemleri dışında vatandaşlarımızın eğitim, sosyal, kültürel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik de çalışmalar yapmaktadır.

Başkonsolosluğumuz bölgesinde yaklaşık 270 bin kişiye hizmet vermekteyiz. Başkonsolosluğumuz personelinin sınırlı sayıda olması bazen vatandaşlara verilen hizmette zorluklar yaratmaktadır. Zaman zaman telefonla aramalarınızda yaşanan sıkıntıları da biliyoruz. Bu konuda zorluk yaşadığınız zaman web-sitesindeki e-mail adresini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.  Ayrıca, Başkonsolosluğumuzun sizlere daha iyi hizmet verebilmesi için görüş ve önerilerinizi bize iletebilirsiniz.

Gelecekte sizlere daha iyi hizmet verebilmek inancı ile tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mustafa Kemal Basa

Başkonsolos